IBM, S/4HANA İçin Bulut Barındırma Hizmeti Sunacak

IBM, S/4HANA İçin Bulut Barındırma Hizmeti Sunacak


SAP, IBM’i SAP with Rise için ilk “premium tedarikçisi” olarak adlandırarak, IBM’in danışmanlık hizmetleriyle birlikte hepsi bir arada olanağının bir parçası olarak IBM Cloud’da S/4HANA’yı barındırmasına izin verdi.

Bir yıl önce SAP, Rise with SAP all-in-one abonelik tabanlı hizmetiyle S/4HANA Cloud‘a geçişi basitleştirmeyi teklif etti; bu, işletmelerin yazılım lisansları, destek ve bulut barındırma maliyetlerini ayrı ayrı yönetmesine gerek olmadığı anlamına geliyordu. Yine de müşteriler en az üç ortakla uğraşmak zorunda kaldı: SAP, bir sistem entegratörü ve üç büyük hiper ölçekleyiciden biri.

SAP, IBM’in Rise with SAP şemsiyesi altında halihazırda sunduğu danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra bulut barındırma hizmeti sunmasına izin verdiği için, işletmeler yakında bunlardan birini ortadan kaldırabilecek.

IBM, IBM Consulting’in sunduğu danışmanlık, uygulama ve uygulama yönetimi hizmetleri ile IBM Cloud’un sunduğu teknik yönetilen hizmetler kombinasyonunu “Breakthrough with IBM for Rise with SAP” olarak adlandırıyor.

SAP, şirketin hem barındırma hem de danışmanlık sağlaması için IBM’i Rise’ın “premium tedarikçisi” olarak adlandırıyor.

SAP Cloud Başkanı Brian Duffy, “Şu anda IBM bu alanda açıkça liderdir. Bunu yapabilen çok az oyuncu var ve biz organizasyon olarak bu teklifi kime yapmak istediğimiz konusunda çok seçiciyiz.” dedi.

Duffy, başka kimin hak kazanabileceğini ise söylemedi.

Potansiyel rakipler

Forrester Başkan Yardımcısı ve Baş Analist Liz Herbert, bunun SAP müşterilerine daha fazla seçenek sunacağını söyledi, ancak seçim kendi sorunlarını da beraberinde getiriyor. “Müşteriler, bu farklı seçenekler arasındaki dengeler konusunda yeterince netliğe sahip olmadıklarını düşünüyorlar” dedi.

Herbert, danışmanlık veya altyapı için halihazırda IBM ile anlaşmaları olan müşterilerin yeni tekliften etkilenebileceğini, ancak aynı şekilde bazılarının belirli bir satıcıyla fazla harcama yapmaktan kaçınmaya çalışabileceğini söyledi.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir