Nintendo Switch'teki Bulut Oyun Hizmeti İle Artık Büyük Oyunları da Oynayabileceksiniz
Nintendo Switch'teki Bulut Oyun Hizmeti İle Artık Büyük Oyunları da Oynayabileceksiniz

Nintendo Switch’teki Bulut Oyun Hizmeti İle Artık Büyük Oyunları da Oynayabileceksiniz


Nintendo Switch’teki bulut oyunları sayesinde, sabit bir internet bağlantınız olduğu sürece, artık daha büyük oyunlara da erişebileceksiniz.

Bu noktada, kendinize bulut oyununun ne olduğunu ve Nintendo Switch’te nasıl çalıştığını soruyor olabilirsiniz.

Ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmasa bile, muhtemelen “bulut” kelimesini daha önce duymuşsunuzdur. Basitçe söylemek gerekirse bulut, internet bağlantısı gerektiren yazılım ve hizmetleri ifade eder. Bulut ile verileriniz, temel olarak internet bağlantınız olduğu sürece her yerden erişmenize izin veren bir sunucu ağında depolanabilir. Aynı şey bugünlerde oyun oynamak için de geçerlidir.

Nintendo Switch’te bulut oyunları ile daha önce baş edilemeyen bazı muazzam oyunlar da oynanabilecek.

Nintendo Switch’te Cloud Gaming Nedir?

Hareket halindeyken bir Google Dokümanını düzenlediyseniz veya hatta birden fazla konumdan Netflix kitaplığınıza göz attıysanız, işte bulut budur. Şimdi, bunu oyun oynamaya uygulayalım.

Nintendo Switch gibi konsollar söz konusu olduğunda, bir oyuna erişmek için normalde bir kartuş kullanırsınız veya indirip sistemin kendisinde depolarsınız. Ancak tüm bu kartuşları takip etmek can sıkıcı olabilir ve oyun indirmek çok fazla yer kaplayabilir. Bu da sizi bazı şeyleri silmeye zorlar.

Cloud gaming yani bulut oyunları, oyun oynamanın tamamen farklı bir yoludur. Oyunların bulut sürümleri, herhangi bir şey indirmek veya bir kartuş takmak yerine, belirli oyunları oynamak için internet üzerinden yayınlamanıza izin verir. Nintendo destek sitesine göre, oyunu başlatmak için yalnızca “küçük bir indirme” yapmanız gerekir. Gerisi bulut üzerinden halledilir. Bulut oyunları oynamak için sadece sabit bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacağını unutmamanız gerekir, ancak buna sahip olduğunuz sürece bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Nintendo, oyunların bulut sürümlerinin denemelerini sunar, yani oyunu sınırlı sayıda oyun kullanarak deneyebilirsiniz. Bulut sürümlerini oynamak için bir Nintendo hesabına ihtiyacınız olsa da, bunları oynamak için Nintendo Switch Online üyeliğine ihtiyacınız yoktur. Bazı oyunlarla birlikte gelen belirli çevrimiçi özelliklerin yanı sıra, oyunların bulut sürümlerini oynamak için ekstra üyelik için ödeme yapmanız da gerekmez.

Switch popüler bir konsol olsa da, küçük boyutu onu daha büyük ve grafik ağırlıklı oyunları oynama konusunda zorlar. Oyunların bulut sürümlerine sahip olmak, Switch’in işlemcisinin tüketilmesinin aksine, bunların akışa alınmasına izin verir. Örneğin, Control ve Guardians of the Galaxy gibi oyunları Switch dostu yapan bulut sürümleri vardır. 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir