Red Hat ve Microsoft Bir Otomasyon Çözümü İçin İşbirliği Yapıyor

Red Hat ve Microsoft Bir Otomasyon Çözümü İçin İşbirliği Yapıyor


Red Hat, Red Hat Ansible Automation Platform’unun artık Microsoft Azure‘da olduğunu duyurdu.

Red Hat ve Microsoft arasındaki işbirliği, Red Hat’in müşterilerine herhangi bir uygulamayı herhangi bir yerde, ek yük veya karmaşıklık olmadan teslim etmek için otomasyonu benimseme esnekliği verdiğini söylediği, sağlam bir çözüm sunuyor.

Şirket, “Bulut bilgi işlemin gücü ve yönetilen bir teklifin rahatlığı bir araya geldiğinde, BT kuruluşları bulutlarında hızla otomatikleştirme ve ölçeklendirme yapabilecek” diyor.

“Red Hat ve Microsoft müşterilerinin, kurumsal sınıf kullanım durumlarını ele alabilecek bir çözümü dağıtma ve yapılandırma konusunda endişelenmelerine gerek yok. Bunun yerine, otomatikleştirilmiş işletim sistemi yapılandırması, uygulama sağlama, ağ otomasyonu, altyapı gibi karmaşık senaryolar üzerinde hemen çalışmaya başlayabilirler.”

Yakın tarihli bir IDC raporu, işletmelerin %97’sinin, işletmelerinde otomasyonu etkin bir şekilde kullanma becerilerinin önünde önemli engeller gördüğünü ortaya koydu. Rapor, doğru araçlar ve becerilere sahip IT/Sec/DevOps ekipleri oluşturmaya yönelik yetersiz yatırım nedeniyle 2023 yılına kadar birçok BT otomasyon çabasının erteleneceğini veya tamamen başarısız olacağını söylüyor.

Red Hat, Azure’daki Ansible Automation Platform’unun BT kuruluşlarının bu görevleri kullanıcı hatasını en aza indirerek geniş ölçekte gerçekleştirmesine yardımcı olduğunu söylüyor. Azure bilgi işlem dahil Azure hizmetleriyle entegrasyonun, ağ ve depolamanın otomasyon yatırım getirisini daha da artırabileceği ve müşterilerin BT operasyonlarını ölçeklendirmesine olanak tanıyabileceği anlamına geliyor.

Red Hat, “Azure’daki Red Hat Ansible Automation Platform’u, kurumsal BT ekiplerinin hibrit bulutları için otomasyon uygulamalarıyla daha fazla ölçek, hız ve standardizasyon elde etmelerini sağlıyor” diyor.

“Bu, BT ekiplerinin altyapı bakımını ve operasyonel yükünü ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor ve daha verimli, esnek ve ölçeklenebilir bir iş için yalnızca otomasyon stratejileri sunmaya odaklanmalarını sağlıyor.”

“Tıpkı üretimden lojistiğe kadar diğer alanlarda olduğu gibi, otomasyon, hibrit bulut ölçeğinde inşa etmek ve işletmek için gerekli operasyonel ölçeklenebilirliği sağlayan tek teknolojidir. Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler bunu fark ediyor ve birçok seçeneği araştırıyor. Ancak otomasyon gereksinimleri, herhangi bir organizasyonun basit bir şekilde iş yükleri veya altyapı oluşturmanın ve yok etmenin ötesine geçmesini sağlar” diyor.

“Sürekli BT yönetimine odaklanan herhangi bir operasyon ekibindeyseniz, tek başına otomatikleştirilmiş altyapı tedariği yeterli olmayacaktır. Ansible Automation Platform, DevOps ve ITOps’a uygulama yaşam döngüsünün her yönünü ölçeklenebilir şekilde otomatikleştirme ve yönetme yeteneği verir. Ayrıca NetOps, SecOps ve FinOps’a uygulama tesliminden bağımsız olarak yürütülmesi gereken çok sayıda görevi otomatikleştirme yeteneği verir.”

Microsoft Azure Core Products and Design’ın Kurumsal Başkan Yardımcısı Erin Chapple, müşterilerin Microsoft Azure’da Red Hat Ansible Automation Platform gibi açık kaynaklı otomasyon teknolojilerini entegre ederek, müşterilerin gelecekteki iş ihtiyaçlarını karşılamak için daha iyi otomatikleştirme yapabileceklerini, mevcut uygulamaları geliştirebileceklerini ve bir otomasyon kültürü uygulayabileceklerini söylüyor.

“Red Hat ile devam eden işbirliğimiz, inovasyonu müşteriler için mümkün olduğunca ulaşılabilir ve verimli kılıyor.”

Red Hat, Azure’daki yeni Red Hat Ansible Automation Platform’unun özel bir önizlemesiyle ilgilenen müşterilerin artık kayıt olabileceğini söylüyor.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.