Alibaba, Edge Bulut Ürünlerini Geliştirmek İçin Nokia İle Güçlerini Birleştirdi

Alibaba, Edge Bulut Ürünlerini Geliştirmek İçin Nokia İle Güçlerini Birleştirdi

Nokia Digital Automation Cloud (Nokia Dijital Otomasyon Bulut) platformu, Alibaba Cloud'un endüstriyel IoT yeteneklerine katkıda bulunacak.


Nokia ve Alibaba Cloud, Çinli bulut devinin kurumsal edge yeteneklerini kolaylaştırmak için güçlerini birleştirdi. Anlaşmanın bir parçası olarak Nokia, müşterilerin dijital dönüşüm stratejilerine yardımcı olmak için özel kablosuz ağ sistemi Digital Automation Cloud’u (DAC) Alibaba Cloud’un hizmet sunumuyla entegre edecek.

DAC, uçtan uca, yüksek performanslı özel kablosuz ağ iletişimi ve edge bilgi işlem işlevselliği ile kurumsal endüstriyel Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) benimsenmesini hızlandırır. Platform, güvenli kablosuz varlık bağlantısı ve süreçleri geliştirmek için operasyonel verilerin kullanımı yoluyla işletmelerin değişen pazar taleplerini karşılamalarına yardımcı olur. DAC içindeki açık API’ler de üçüncü taraf hizmet entegrasyonlarını kolaylaştırarak işletmelere sunulan uygulama havuzunu artırır.

Alibaba Cloud Intelligence Başkan Yardımcısı Li Li, “Bulut hizmeti tekliflerini yenilemeye ve küresel müşterilerimize fayda sağlamaya, operasyonlarını dijitalleştirmelerine ve uçta yeni endüstriyel uygulamalar kurmalarına olanak sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kurumsal müşterilerimiz, Nokia’nın özel kablosuz çözümünden yararlanarak, zamanında bilgi yönetimi ve işleme ile birlikte yüksek hızlı ve düşük gecikmeli bağlantıdan yararlanacaklar.”

Ortak kurumsal edge servis teklifi hakkında yorum yapan Nokia, kablosuz ağ çözümünün Alibaba Cloud’un müşterilerinin çok çeşitli ekipman, sensör ve araçları güvenilir bir şekilde bağlamasını sağlayacağını söyledi. Verileri uçta analiz etme becerisine sahip olmak, işletmelerin gerçek zamanlı izleme, tahmine dayalı bakım ve otonom operasyonlar gibi Endüstri 4.0 olarak adlandırılan yetenekleri kullanmasını sağlayarak verimliliğin artmasını sağlayacaktır.

Nokia’nın Kurumsal Çözümler Başkanı Stephan Litjens, “Nokia, özel kablosuz teklifiyle dünya çapında 420’den fazla işletmenin dijital dönüşümüne şimdiden katkıda bulundu” dedi. “Bulut iş hizmeti tekliflerini dünya çapında daha geniş bir kurumsal müşteri pazarına geliştirmek için Alibaba Cloud ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.”


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir