Cloud Trends Next

CLOUD MARKETING olarak kişisel verilerinizi iletişim kurmak, tanıtım, reklam ve bilgilendirme amaçlarıyla ve 6698 sayılı Kanun’a uygun olarak işliyoruz ● E-posta ve toplu e-posta hizmetlerimizi yurt dışındaki hizmet sağlayıcılardan tedarik ediyoruz ● Yurt dışına veri aktarımı için rızanızı vermezseniz sizinle yalnızca telefon yoluyla iletişim kurabileceğiz ● Ayrıca bilgilendirme, tanıtım ve reklam amaçlı mesajlarımızı almak için onay vermezseniz sizi düzenli olarak bilgilendiremeyeceğiz ● Size ulaşan e-posta ve mesajlardaki [AYRIL] seçeneğini kullanarak bildirim listesinden istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz ● Kişisel veri politikalarımız, yasadan kaynaklanan haklarınız ve başvuru yoluyla ilgili daha detaylı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz

Başkandan

Değerli bilişim profesyonelleri,

Geçtiğimiz yıl COVID-19 yüzünden çalışma şeklimiz de dahil olmak üzere hayatlarımızdaki birçok şey değişti. Pandemi pek çok öngörülemeyen zorluk çıkarmasına rağmen dijital dönüşümün hızlanmasında önemli bir rol oynadı. Dijital dönüşümle alakalı planları olmayan ya da bu dönüşüme cesaret edemeyen işletmeler, planlarını neredeyse bir gece içinde uygulamaya sokarak “yeni normal” de sürece uyum sağladı. Tam da bu dönüşümün merkezinde yer alan bulut bilişim teknolojileri, tüm bu dijital süreçte ayrılmaz bir bütün oluşturdu.

Dijital dönüşümünün hızlandığı bu dönemde, hala hızlandırıcı bir etken olarak devam eden bulut bilişim teknolojileri, bu süreçte bulut pazarının büyümesine neden oldu.

2023’te bulut pazarın 623 milyar dolarlık bir pazar olacağını öngören Gartner, 2022’ye kadar tüm veri tabanlarının %75’inin dağıtılacağı veya bir bulut platformuna taşınacağını, yalnızca %5’inin şirket içinde kalarak ülke içerisinde barındırılacağı; 2022’nin sonu itibariyle BT harcamalarının %28’inin bulut üzerine olacağı tahmin ediyor.

Cloud Leaders Reviews tüm bu veriler ışığında, küresel ve sektör-bazlı trendleri inceliyor, bulut liderlerinin görüşlerini analiz ederek önümüzdeki 5 yılda bulut bilişim pazarının trendlerinin nasıl gelişeceğinin bir anatomisini çiziyoruz.,

Keyifli okumalar!

Burkay Yapağcıoğlu
Chairman