CloudTalk Magazine – Nisan 2022

CLOUD MARKETING olarak kişisel verilerinizi iletişim kurmak, tanıtım, reklam ve bilgilendirme amaçlarıyla ve 6698 sayılı Kanun’a uygun olarak işliyoruz ● E-posta ve toplu e-posta hizmetlerimizi yurt dışındaki hizmet sağlayıcılardan tedarik ediyoruz ● Yurt dışına veri aktarımı için rızanızı vermezseniz sizinle yalnızca telefon yoluyla iletişim kurabileceğiz ● Ayrıca bilgilendirme, tanıtım ve reklam amaçlı mesajlarımızı almak için onay vermezseniz sizi düzenli olarak bilgilendiremeyeceğiz ● Size ulaşan e-posta ve mesajlardaki [AYRIL] seçeneğini kullanarak bildirim listesinden istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz ● Kişisel veri politikalarımız, yasadan kaynaklanan haklarınız ve başvuru yoluyla ilgili daha detaylı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz

Editörden

Merhaba değerli okurlarımız,

Son sayımızda bu yana dünya gündeminde çok fazla şey yaşandı. Maalesef Rusya’nın Ukrayna saldırması en üzücü süreçlerden biri oldu ve tüm dünyada birçok tepkiye yol açtı.

Biliyorsunuz bu saldırının ardından ekonomik faaliyetler de derinden etkilendi ve Rusya’ya uygulanan uluslararası baskının neticesinde birçok büyük şirket gibi bulut sağlayıcılar da art arda ülkeden çekildiğini açıkladı.

Ukrayna’da savaş son sürat devam ederken, bulut sağlayıcıların bu süreçte Rusya’ya yaptığı yaptırımlara Nisan sayımızda ağırlıklı olarak yer verdik.

Bu üzücü süreçlerin dışında 4. sayımızda da, daha önceki sayılarda olduğu gibi bulut sektörü ile ilgili dolu dolu içerikler hazırladık ve buluta ciddi yatırımlar yapan bir şirket olan EnerjiSA Bilgi Teknolojileri ve Dijital İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Ali İnal’la hem buluta geçiş konusunda hem de BT sektörü ile alakalı A’dan Z’ye geniş bir röportaj yaptık.

Yine bu sayımızda bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’nin önde gelen yerli bulut sağlayacıları ile Türkiye’de bulut sağlayıcı olmak hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Mayıs ayında çıkacak sayımızda umut ediyoruz, savaş son bulur. Bir sonraki sayıda görüşmek üzere, saygılarımızla…

Sibel Hoş
Yazı İşleri Müdürü