CloudTalk Magazine – Ocak 2022

CLOUD MARKETING olarak kişisel verilerinizi iletişim kurmak, tanıtım, reklam ve bilgilendirme amaçlarıyla ve 6698 sayılı Kanun’a uygun olarak işliyoruz ● E-posta ve toplu e-posta hizmetlerimizi yurt dışındaki hizmet sağlayıcılardan tedarik ediyoruz ● Yurt dışına veri aktarımı için rızanızı vermezseniz sizinle yalnızca telefon yoluyla iletişim kurabileceğiz ● Ayrıca bilgilendirme, tanıtım ve reklam amaçlı mesajlarımızı almak için onay vermezseniz sizi düzenli olarak bilgilendiremeyeceğiz ● Size ulaşan e-posta ve mesajlardaki [AYRIL] seçeneğini kullanarak bildirim listesinden istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz ● Kişisel veri politikalarımız, yasadan kaynaklanan haklarınız ve başvuru yoluyla ilgili daha detaylı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz

Editörden

Değerli bilişim okurlarımız,

Yayıncılık yolculuğumuzun daha başında olmamıza rağmen, ilk sayıdan itibaren göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı hepinize teşekkür etmek istiyorum. Sizlerden her sayıda çok olumlu geri bildirimler alıyoruz, bu güçle birlikte 2022’deki hedeflerimiz çok daha büyük.

Biliyorsunuz son 2 yılda pandemi sebebiyle hızlı bir dijital dönüşüm yaşandı. Bu bağlamda hem şirketlerin hem de bireylerin teknolojik alışkanlıkları hızla değişti. Teknoloji hızla dönüşürken bulut, bu dönüşümün odak noktasında yer aldı. Hatta bulut pazarı o kadar hızlı büyüdü ki, 2020’de pazarın toplam değeri 371.4’ken, 2025 yılına kadar bu rakamın 832.1 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Bulut harcamalarındaki tüm bu artış göz önüne alındığında, bulutta trendlerin neler olduğunu, önümüzdeki süreçte nelere yatırım yapmanız gerektiğini merak edebilirsiniz. 

Bu yüzden Ocak sayımızda ağırlıklı olarak bulut sektöründeki trendlere, bulutun şirketlerin geleceğini nasıl değiştireceğine, bulutla ilgili raporlara ve bu süreçte size rehberlik edebilecek içeriklere yer verdik.

2 ay sonra çıkacak sayımızda yine dijital dönüşüm ve bulut odaklı bir sayı ile karşınızda olacağız. Bir sonraki sayıda görüşmek üzere,

Saygılarımızla…

Sibel Hoş
Yazı İşleri Müdürü