Microsoft, iPhone ve iPad'de Xbox Bulut Oyun Performansını İyileştiriyor

Microsoft, iPhone ve iPad’de Xbox Bulut Oyun Performansını İyileştiriyor


Microsoft, Xbox Cloud Gaming hizmetinin performansını iPhone ve iPad’de iyileştiriyor. Eskiden xCloud olarak bilinen bulut oyun akış hizmeti, ilk olarak yaklaşık bir yıl önce tamamen iOS ve iPadOS’ta başlatıldı ve Safari web tarayıcısından erişilebilir duruma geldi. Web tarayıcısı sürümü, özel bir uygulama kadar tam özellikli olmasa da, Microsoft, bağımsız bir xCloud uygulamasını başlatamamasına rağmen, Apple’ın mobil cihazları için performansını artırıyor.

İyileştirmeler, iOS aygıtlarında optimize edilmiş video çıkışını ve Xbox Bulut Oyunlarının yanıt verme hızını hızlandırmak için optimize edilmiş ağ veri iletimini içerir. Xbox Ürün Müdürü Nicole Hilbert, “Daha iyi bir iOS deneyimi istediniz ve sonuç olarak, desteklenen tüm iPhone ve iPad cihazlarında önemli performans iyileştirmeleri getirdik.” “Bu güncellemelerle, daha akıcı ve daha duyarlı bir oyun deneyimine sahip olacaksınız.” dedi.

Bu “önemli performans iyileştirmeleri”, genel olarak giriş gecikmesini veya bir kontrol çubuğunu hareket ettirmeniz veya bir düğmeye basmanız ile ekranda görünen eylem arasındaki gecikmeyi de azaltacak. Microsoft, geçtiğimiz yıl boyunca Xbox Cloud Gaming’i kademeli olarak iyileştirdi ve hizmet artık tamamen özel Xbox Series X donanımıyla destekleniyor.

Microsoft, geçen yıl Xbox Cloud Gaming için 1080p ve 60fps akışlara geçti ancak şirket, rakiplerinin çoğu gibi hala 4K akışını desteklemiyor. Nvidia’nın GeForce Now RTX 3080 katmanı, 60 fps’de 4K HDR veya 120 fps’de 1440p sunmak için hem Google Stadia hem de Xbox Cloud Gaming’i geride bıraktı. Özellikle fare ve klavyede oynuyorsanız ve mümkün olan en düşük gecikmeye ihtiyacınız varsa, şu anda oyun akışının en iyi örneğidir.

Microsoft şu anda Xbox oyuncularının konsol olmadan oyun akışı yapmasına izin verecek TV’ler için özel bir Xbox uygulaması üzerinde çalışıyor.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir