NGN Cloud’un Yepyeni 2 Özelliği Duyuruldu!
NGN Cloud’un Yepyeni 2 Özelliği Duyuruldu!

NGN Cloud’un Yepyeni 2 Özelliği Duyuruldu!


Türkiye’nin ilk yerli bulut hizmeti sağlayıcısı NGN Cloud; bulut hizmeti altyapısı, sunucu barındırma ve birçok farklı ihtiyaca yönelik sunduğu özelleştirilmiş çözümlerle; kurumlara uygun maliyetli ve güvenilir bulut altyapı çözümlerini profesyonel hizmet kalitesi ile sunuyor. NGN Cloud’da bulunan her koşulda anlık ve kesintisiz erişilebilirlik sunan bulut hizmeti ile kurumlar; verimli, ihtiyaçlara hızlı cevap verebilen ve kolay yönetilebilir bir bulut altyapısına sahip oluyor.

NGN Cloud, yeni duyurulan 2 özelliğinde kurumlara daha kolay yönetilebilir Kubernetes altyapısı ve kullanım kolaylığı ile dinamik bir yapı sunan Veri Tabanı Hizmetleri özelliklerini sunuyor.

Daha Hızlı ve Daha Kolay Kubernetes için Yepyeni EKS (Elastic Kubernetes Service) API Özelliği:

NGN Cloud içerisinde sunulan Kubernetes özelliği; kurumların gelişmiş ve gelecek odaklı iş modeli oluşturabilmeleri için güvenli ve sağlam bir temel oluşturuyor. Kubernetes ile değişen ihtiyaçlara anlık çözümlerle cevap verilirken her koşulda güvenliğin ön planda olduğu hızlı ve kolay yönetilebilen bir altyapı sağlanıyor. Sunulan yüksek performans ve kesintisiz erişilebilirlik özellikleri ile öne çıkan NGN Cloud, yeni özelliği EKS (Elastic Kubernetes Service) API ile birlikte daha hızlı ve daha kolay Kubernetes özelliği sunuyor. Bu yeni özellik ile birlikte artık NGN Bulut konsoluna bağlanmadan Kubernetes oluşturabilir, ölçeklendirebilir ve yönetebilirsiniz.

Kubernetes oluşturmada kullanılan EKS (Elastic Kubernetes Service) API özelliği sayesinde ihtiyaç duyduğunuz anda cluster oluşturabilirken aynı zamanda oluşturduğunuz bu clusterların yönetimini EKS (Elastic Kubernetes Service) üzerinden gerçekleştirerek zaman tasarrufu ve verimlilik artışı sağlayabilirsiniz.

NGN Cloud’un Yeni Özelliği ile Veri Tabanı Hizmetlerini Otomatik Oluşturun:

NGN Cloud, içerisinde bulunan Kubernetes ile cluster oluşturabilme özelliği sayesinde yüksek erişilebilirlikle birlikte altyapı yedekliliği ve işletmelere verimlilik artışı sağlıyor. Kubernetes özelliği; işletmelere iş yüklerini taşınabilir bir forma dönüştürebilecekleri ve ihtiyaca göre genişletebilecekleri bir altyapı sunuyor. Tüm bu özelliklere ek olarak NGN Cloud; açıkladığı yeni özelliği ile veri tabanı hizmetlerinin oluşturulmasını ve kullanımını kolaylaştırıyor. Artık kurumlar gerçekleştirdikleri projelere bağlı olarak MySQL, PostgreSQL ve Redis ile veri tabanı hizmetlerini otomatik olarak oluşturarak hızlı ve etkin bir şekilde kullanıma başlayabiliyor; bunların içerisine MariaDB 10.1-10.5, Percona 5.7 ve 8.0, PostgreSQL 9.6, 10, 11,  12 ve Redis 5, 6 gibi popüler veri tabanlarının da yüklemesini gerçekleştirebiliyorlar. Aynı zamanda bu özellik ile oluşturulan veri tabanı hizmetlerini; NGN Cloud API ve SDK ile birlikte de kullanabilirsiniz.

Yepyeni EKS (Elastic Kubernetes Service) API özelliği ile değişen ihtiyacınıza en uygun çözümler sunan Kubernetes teknolojisi ve Veri Tabanı Hizmetleri özelliği şu anda beta sürümü ile tüm kullanıcıların hizmetinde. Siz de NGN Cloud’u hemen 15 gün ücretsiz denemek veya daha fazla bilgi almak için info@ngn.com.tr mail adresinden NGN’ye ulaşabilirsiniz.