Palo Alto Networks ve Google Cloud, Ortak Bir Tehdit Algılama Hizmeti Geliştirdi
Palo Alto Networks ve Google Cloud, Ortak Bir Tehdit Algılama Hizmeti Geliştirdi

Palo Alto Networks ve Google Cloud, Ortak Bir Tehdit Algılama Hizmeti Geliştirdi


Palo Alto Networks ve Google Cloud, ortak müşterileri için birlikte bir tehdit algılama hizmeti geliştirdi.

Palo Alto Networks’ün Temmuz ayında yaptığı açıklamaya göre, Palo Alto Networks ve Google Cloud, bulut müşterilerine “birkaç tıklama” ile en yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için Cloud Intrusion Detection System’ı (IDS) kullanıma sundu.

Palo Alto Networks, tehditlerin tespit edilmesinin bulut ağı güvenlik ekipleri için önemli bir engel olabileceğini ve güvenlik politikasına uyum zorluklarına ve güvenlik operasyonları merkezi için “kör noktalara” yol açabileceğini söyledi.

Cloud IDS, ağ tabanlı tehditler hakkında derinlemesine bilgi edinmek ve sektöre özel güvenlik uyumluluğu hedeflerini desteklemek için “basit” bir kurulum ve devreye alma ile “ağ tehdidi algılamaya giden kolay bir yol” için tasarlandı.

Palo Alto Networks’ün tehdit algılama teknolojilerine sahip ve yönetilen, bulutta yerel ve ağ tabanlı tehdit algılaması sağlayan hizmet, Cloud IDS, Palo Alto Networks ve Google arasında bir yıllık ortak tasarım ve mühendislik çalışmasının sonucudur.

Palo Alto Networks Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Nikesh Arora, “İşletmeler en önemli girişimleri için buluta güveniyor ve başarılarının en temel faktörlerinden biri güvenlik olacak” dedi.

“Son üç yılda Google ile ortak müşterilerimizin buluta basit ve güvenli bir yolculuk yapabilmelerini sağlamaya yardımcı olan muazzam bir stratejik ortaklığa sahibiz. Bu hizmet bunu yeni seviyelere taşıyor.”

Google Cloud CEO’su Thomas Kurian, “Müşteriler, dağıtımı ve yönetimi kolay, ödün vermeyen güvenlik talep ediyor” dedi. Kurian, Google Cloud ve Palo Alto Networks’ün “müşterilerimizin güvenlik sorunlarını çözen” Cloud IDS gibi çözümler sunmak için işbirliği yaptıklarını söyledi.