IBM, Çoklu Bulut Anahtar Yönetimi Hizmetini Başlattı

IBM, Çoklu Bulut Anahtar Yönetimi Hizmetini Başlattı


IBM, çoklu bulut ortamlarında dijital güvenlik anahtarlarının yönetilmesine yardımcı olacak bir hizmet başlattı.

The Unified Key Orchestrator, müşterilerin IBM Cloud, Amazon Web Services ve Microsoft’un Azure’u dahil olmak üzere bulut ortamlarında kendi veri şifreleme anahtarlarını yönetmelerini sağlayarak IBM’in “kendi anahtarınızı getirin” işlevselliğini destekleyecek.

Şirket, bu hafta açıkladığı gibi, anahtarları kendi tesislerinde yönetmelerine de izin veriyor.

Orchestrator ürünü, yöneticilerin anahtarlarını tek bir kullanıcı arabirimi üzerinden yönetmesine olanak tanır. Müşteriler ayrıca dijital anahtarları DevOps süreçlerine entegre etmek için bir API kullanabilir, bu da iş yüklerini bulutta dağıtmayı kolaylaştırır.

Hizmet, dijital anahtarları müşterinin ana anahtarıyla korunan kendi donanım güvenlik modülünde saklar. Bu anahtarları farklı bulut hizmetlerindeki anahtar depolara aktarır ve bir API aracılığıyla yönetir.

Yöneticiler ayrıca sahada kaybolan veya bozulan anahtarları yeniden dağıtabilir ve şirkete göre Unified Key Orchestrator’ı dijital anahtarlar için bir yedekleme hizmeti haline getirebilir.

IBM, anahtar yönetimi ve HSM hizmeti olan mevcut IBM Cloud Hyper Crypto Services ürününün anahtar düzenleme sistemini bir parçası haline getirdi. Yeni hizmeti katmanlı bir fiyatlandırma modeli altında sunacağını söyledi.

Duyuru, Flexera’nın bu ayki bir raporuna göre, katılımcıların yaklaşık %79’unun birden fazla genel bulut kullandığı ve %60’ının birden fazla özel bulut kullandığını söylediği bir zamanda geldi.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir