IBM, Hibrit Bulut Geliri Sayesinde Dördüncü Çeyrekte Yüzde 6.5 Büyüme Gördü

IBM, Hibrit Bulut Geliri Sayesinde Dördüncü Çeyrekte Yüzde 6.5 Büyüme Gördü


IBM, hibrit bulutun benimsenmesi ile birlikte satışlarını artırarak 2021’in son çeyreğinde 2011’den bu yana en yüksek üç aylık büyümesini kaydetti.

Şirket pazartesi günü yaptığı açıklamada, IBM’in 2021’in ikinci çeyreğinde yıllık %3 artışla 18.7 milyar dolar gelir bildirdiğini duyurdu. Analistler, IBM’in çeyrek boyunca 18,3 milyar dolar gelir elde etmesini bekliyorlardı.

IBM’in toplam bulut geliri, ikinci çeyrekte yıllık %13 artışla 7 milyar dolara ulaştı. Son 12 ayda IBM, toplam bulut gelirinde %15’lik bir artışla 27 milyar dolar gelir elde etti.

IBM’in başkanı ve CEO’su Arvind Krishna’nın yaptığı açıklamaya göre, IBM hibrit bulut platformunun benimsenmesi, şirketin danışmanlık birimi Global Business Services’ın “güçlü bir performans” elde etmesini sağladı ve genel olarak daha yüksek gelir elde edildi.

Hibrit bulut benimsenmesi, firmanın 2018 yılında hibrit bulut sağlayıcısı Red Hat’i 34 milyar dolara satın alma hamlesi sayesinde genişlemeye devam etti.

Krishna, “Artık hibrit bulut platformumuzu kullanan 3.200’den fazla müşterimiz var. Bu, Red Hat’i satın alma duyurumuzdan hemen önceki müşteri sayısının neredeyse dört katı,” dedi.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir