Microsoft çoklu bulut ortamları için güvenlik çözümlerini piyasaya sürüyor

Microsoft, Çoklu Bulut Ortamları İçin Güvenlik Çözümlerini Piyasaya Sürüyor


Microsoft, müşterilerin farklı bulut sağlayıcıları, iş yükleri ve cihazları arasında görünürlüğünü ve kontrolünü iyileştirmek için yeni bir güvenlik çözümleri seti başlattı.

Flexera’dan tarafından yapılan bir araştırmaya göre, işletmelerin %92’si çoklu bulut modelleri kullanıyor. Microsoft’a göre ise, bu işletmelerin %73 çoklu bulut modellerini yönetmek için mücadele ediyor. Karmaşıklığı azaltmak ve işletmelerin güvenlik stratejilerini güçlendirmelerini sağlamak için Microsoft, Microsoft Defender for Cloud’un yeteneklerini Google Cloud Platform’a (GCP) genişleterek onu Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS) ve GCP’yi koruyan tek bulut sağlayıcısı haline getiriyor.

Microsoft’ta Güvenlik, Uyumluluk ve Kimlikten Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı Vasu Jakkal, “Siber riskler kaçınılmaz ve sürekli gelişiyor, ancak riski önlemek, tespit etmek ve azaltmak için otomasyonu kullanarak kapsamlı, entegre ve bulut destekli savunmalar oluşturdukça, her büyüklükteki işletmeyi dijital dönüşümlerinde korkusuz olmaları için daha fazla güçlendirebiliriz.” dedi. “Müşterilerimizin tüm dijital varlıklarını uçtan uca güvenceye alabilmeleri için platformlar arasında sorunsuz çalışan ve kendi tekliflerimizin dışındaki bulutlara ve uygulamalara uzanan kapsamlı çözümler sunmaya kararlıyız.”

Yeni çözümlerin bir parçası olarak Microsoft, genel önizleme için CloudKnox Permissions Management‘ı başlatacak ve kullanıcıların sıfır güven güvenlik duruşlarını güçlendirmelerine yardımcı olacak. Microsoft’a göre CloudKnox, işletmelere bulutlar genelinde kullanıcı ve iş yükü kimlikleri konusunda tam görünürlük sağlamaya ve şüpheli etkinlikleri tespit etmek ve düzeltmek için makine öğrenimini kullanmaya yardımcı olacak.

Microsoft ayrıca, güvenlik ekiplerinin Microsoft Sentinel’deki verileri analiz etmeleri için, hizmetin tehditleri bulmasını sağlayan temel günlükler ve veri saklamayı genişletmek için yeni bir veri arşivleme özelliği de dahil olmak üzere yeni yollar da duyurdu.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.