VMware Workspace ONE Nedir ve Neden Denemelisiniz?

VMware Workspace ONE Nedir ve Neden Denemelisiniz?


2016 yılında piyasaya sürülen VMware Workspace ONE; işletmelerin kimlik, cihaz yönetimi ve uygulama teslimini tek bir entegre platformda bir araya getirmelerine yardımcı olur. Böylece platform; konum, cihaz veya uygulamadan bağımsız olarak mobil son kullanıcıların işlerini yürütebilmesini sağlar.

Platform, BT uzmanlarının ihtiyaç duyduğu güvenlik ve kontrolden ödün vermeden, BT’nin işletmenin tercih ettiği cihazları ve uygulamaları içeren bir dijital çalışma alanı sunmasına olanak tanır.

Ana Özellikler

Otomatik uygulama yönetimi

Workspace ONE, BT uzmanlarının uygulama dağıtımını ve güncellemeleri anında otomatikleştirmesine olanak tanır. İster Windows uygulamaları ister mobil uygulamaları dağıtsınlar, VMware daha iyi güvenlik ve uyumluluk sağlamak için uygulama teslim sürecini otomatikleştirir.

Kullanıcılar, Workspace ONE’ın basitleştirilmiş cihaz yönetimi ve provizyonu ile dizüstü bilgisayar görüntüleme ihtiyacını ortadan kaldırabilir. Yazılım paketleri otomatik olarak kurulabilir, güncellenebilir veya kaldırılabilirken, güvenli barındırılan sanal uygulamalar ve masaüstleri ayrıca kullanıcıların Horizon ile güvenlikten ödün vermeden son derece hassas ve gizli bilgiler üzerinde çalışmasına olanak tanır.

Koşullu erişim

Workspace ONE, en hassas bilgileri korumak için cihaz uyumluluğuna ve kimlik bağlamına dayalı erişim kararları uygular. İşletmeler, VMware’in güçlü politikası ile son kullanıcıların erişim düzeyine ilişkin dinamik kararlar almak için girdileri karıştırabilir ve eşleştirebilir. Koşullu erişim, kurumsal verileri güvende tutarken doğru son kullanıcılara doğru izinleri verir.

Workspace ONE yalnızca erişimi kontrol etmeye yardımcı olmakla kalmaz. VMware, işleri bir adım öteye taşır ve son kullanıcıların uyumluluğa ulaşmasına yardımcı olur. Bu, son kullanıcılara ihtiyaç duydukları erişimi verirken verilerinizi güvende tutar.

Basit uygulama kimlik doğrulaması

Son kullanıcılar, neredeyse her uygulamaya erişim sağlayabilecek bir kataloğa parolasız tek oturum açma (SSO) alabilir. Buna mobil uygulamalar, web uygulamaları, bulut uygulamaları ve Windows uygulamaları dahildir. Oturum açtıktan sonra son kullanıcılar, BT müdahalesi olmadan ihtiyaç duydukları uygulamaları seçebilir. BT uzmanları, güvenlikten ödün vermeyen mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlamak için back-end iş akışını kontrol eder.

Birleşik Endpoint yönetimi seçenekleri

Workspace ONE, ortamınızda hangi platformların dağıtılacağını belirlemez. VMware’in amacı, masaüstü işletim sistemlerinden mobil işletim sistemlerine ve hatta giyilebilir cihazlara ve 3D grafik iş istasyonlarına kadar her türlü cihazı, hatta henüz icat edilmemiş cihazları destekler. Bunun ötesinde, bazı cihazlar şirkete ait olsa da ve yaşam döngüleri boyunca BT yönetimi gerektirse de, birçoğu çalışanların kendilerine ait olacaktır. Workspace ONE, çalışma tarzları için anlamlı olan kolaylık, erişim, güvenlik ve yönetim düzeyi için seçimi çalışanların ellerine bırakır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir