Salesforce'un NFT Bulut Hizmeti Üzerinde Çalıştığı Söyleniyor

Salesforce’un NFT Bulut Hizmeti Üzerinde Çalıştığı Söyleniyor


Bir CNBC raporuna göre, bulut yazılımı uzmanı Salesforce, NFT bulut hizmeti üzerinde çalışıyor.

Planlar, Salesforce ortak CEO’ları Marc Benioff ve Bret Taylor tarafından çevrimiçi bir satış görüşmesi sırasında, Pepsi gibi benzer NFT oyunları yapan şirketlere atıfta bulunularak açıklandı.

Satış ekipleri, pazarlama departmanları ve e-ticaret siteleri için çoğunlukla bulut tabanlı yazılım sağlayan Salesforce, sanatçılara içerik oluşturma ve NFT pazar yerlerine yayınlama hizmeti sunabileceğine inanıyor.

Böyle bir hizmet, OpenSea gibi NFT pazar yerlerine duyulan ihtiyacı atlayarak Salesforce’un kendi ekosistemine entegre edilebilir.

Geçen ay OpenSea, C Serisi bir finansman turunda 300 milyon dolar topladı ve aynı zamanda Ağustos 2021’den önceki aylık ticaret rekorunu kırdı.

Benioff, Salesforce dışındaki NFT’lere olan ilgisini de gösteriyor. Sahibi olduğu TIME dergisi geçen yıl Eylül ayından bu yana TIMEPieces adlı bir dizi NFT koleksiyonu yayınlıyor.

Seri, TIME’ın “uzun vadede fayda ve topluluk değeri oluşturma hedefiyle sanatçıları, koleksiyoncuları ve hayranları işbirlikçi bir şekilde bir araya getirmeyi” amaçlayan “Web3 topluluk stratejisinin” bir parçasıdır.

Salesforce’un pazar stratejisi direktörü Mathew Sweezey, Aralık ayındaki 2022 tahminleri blog yazısında NFT’nin benimsendiğini de ima etti. Önümüzdeki yıl “öncü markaların NFT’ler aracılığıyla fayda arayacağını” ve TIMEPieces’in bunun harika bir örneği olduğunu söyledi.

“Tam potansiyellerini ortaya çıkarmak için markalar, token aracılığıyla fayda yaratmaya başlamak zorunda kalacaklar” diye yazdı. “dedi.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir