Samsung, Bulut Oyun Pazarına Son Derece Özel Bir Hizmetle Katılıyor
Samsung, Bulut Oyun Pazarına Giriyor

Samsung, Bulut Oyun Pazarına Son Derece Özel Bir Hizmetle Katılıyor


Samsung kısa süre önce, sürekli büyüyen bulut oyun savaşına katıldığını duyurdu. Samsung Developer’s Conference 2021 açılış konuşması sırasında şirket, yalnızca belirli TV sahiplerine açık olacak kendi bulut oyun platformunu geliştirdiğini duyurdu.

Samsung’un henüz adlandırılmamış platformu da, diğer tüm bulut oyun hizmetlerinde olduğu gibi, kullanıcıların PS5 veya Xbox Series X/S gibi üst düzey yazılımlara ihtiyaç duymadan oyun oynamasına izin verecek. Samsung’un bulut oyun platformundan yararlanmak için kullanıcıların tek ihtiyaçları olan şey, çeşitli modelleri yıllardır mevcut olan bir Samsung Tizen Smart TV olacak.

Bununla birlikte, TV pazarı çok büyük ve bu TV modeline sahip insanların yüzdesi muhtemelen pastanın küçük bir dilimi. Bu, Samsung’un bulut oyun hizmetini son derece özel bir hizmet haline getirecek. Örneğin Xbox Game Pass, kullanıcıların telefonlardan dizüstü bilgisayarlara kadar evlerinde sahip oldukları hemen hemen her ekranda bulut üzerinden oyun oynamalarına olanak tanır. Google Stadia, herhangi bir TV veya bilgisayarda bile çalışabilir. Bulut oyun hizmetini yalnızca bir TV modeliyle sınırlamak her ne kadar özel bir hizmet olarak sunulmak istense de, Samsung’un herhangi bir anlamlı dayanak elde etmek için bir noktada kendi teknolojisini genişletmesi gerekecek.

Samsung, açılış konuşması sırasında bulut oyun platformuna kısaca değindi, yalnızca var olduğunu ve geliştirilmekte olduğunu duyurdu. Kullanıcıların doğrudan Samsung TV’lerinde oyun akışına ne zaman başlayabilecekleri belli değil.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir