Netaş ve VMware İşbirliği ile Hibrit Buluta Kolay ve Hızlı Geçiş
Netaş ve VMware İşbirliği ile Hibrit Buluta Kolay ve Hızlı Geçiş

Netaş ve VMware İşbirliği ile Hibrit Buluta Kolay ve Hızlı Geçiş

Global iş ortağı VMware Cloud Foundation ürünü ile hibrit buluta geçişte şirketlere kolaylık sağlayan Netaş, iş yüklerini ve uygulamaları bir araya getirerek dijital dönüşüm yolculuğunda fark yaratıyor.


Dijital dönüşümü gerçekleştirmenin beş ana ayağından birini oluşturan IT Dönüşümün önemli bir parçası olan hibrit bulut kullanımı yükselişini sürdürürken, geçiş yapmak isteyen işletmeler için Netaş, VMware Cloud Foundation ile hem geleneksel hem de bulutta koşmak üzere tasarlanmış iş yüklerini ve uygulamaları bir araya getirmesiyle ideal bir çözüm sunuyor.

Netaş, VMware Cloud Foundation ile verimlikten maliyet avantajına, esneklikten tutarlı operasyonlara kadar birçok fayda sağlıyor.

Dijital dönüşümü; uygulama dönüşümü, IT altyapılarının dönüşümü, network dönüşümü, siber güvenlik dönüşümü ve uç cihazların dönüşümü olarak 5 ana başlıkta ele alan Netaş, VMware Cloud Foundation ile kapsamlı bir hizmet sunarak danışmanlıktan uygulamaya, çözüm geliştirmeden operasyona kadar tüm süreçleri kendi uzmanlığıyla yöneterek işletmelerin yanında yer alıyor.

VMware Cloud Foundation ile ihtiyaç duyulan tüm çözümler bir arada

VMware Cloud Foundation ürünü ile tüm çözümleri bir arada sunduklarını belirten VMware Hibrit Bulut Altyapıları Kıdemli Çözüm Mühendisi Egemen Edrem; “Sunucu sanallaştırması ile veri merkezleri çağ atlamışken hibrit buluta ilerleme noktasında hiper bütünleşik çözümler ortaya çıktı. Eskiden var olan geleneksel mimari çözümler ise yerini hiper bütünleşik mimariye bırakmaya devam ediyor. Bir veri merkezindeki her şeye sahip olan VMWare Cloud Foundation; basitleştirilmiş özel, genel, hibrit bulut yönetimi, tutarlı mimari, konteyner yönetimi gibi ihtiyaç duyulan tüm çözümleri bir arada sunuyor” dedi.

Şirketlerin %62’si hibrit buluta bütçe ayırıyor

Şirketlere hız, esneklik ve güvenli alt yapı sağlıklarını söyleyenNetaş DC Sistem ve SW Çözümü Kıdemli Müdürü Hüseyin Altun ise şöyle konuştu: “Netaş olarak sanallaştırmayı yoğun şekilde kullanıyoruz. Cloud Ready (Buluta Hazır) mimariler ile birçok şeyi otomasyona kavuşturduk ve API’ları  yoğun olarak kullanmaya başladık. Cloud Native (Bulut Yerlisi) ile bulutta her şeyin API ile çalışacağı, kendini otomatik olarak iyileştiren bir yapıya doğru ilerliyoruz. Yapılan araştırmalara baktığımızda firmaların %62’si hibrit buluta bütçe ayırırken, %55’i hibrit bulut ortamına geçmeyi düşünüyor, %34’ü ise birden çok bulut servisiyle çalışmayı planlıyor. Biz de bu dönüşümlerinde şirketlere hız, esneklik ve güvenli alt yapı sağlıyoruz.”

VMware Cloud Foundation’ın Avantajları

Geleneksel, kurumsal ve modern uygulamaları desteklemesiyle şirketlerin hibrit bulut ortamına geçişini kolaylaştıran VMware Cloud Foundation, aşağıdaki özellikleri ile öne çıkıyor:

  • Hiper Birleşik Altyapı (HCI) teknolojisini temel alan hibrit bulut platformu, işlemleri basitleştiriyor ve konteyner tabanlı iş yüklerini yönetmeyi kolaylaştırıyor. Ayrıca, konteyner geliştiriciye de hazır altyapı sağlıyor.
  • Yüksek güvenlikli yazılım hizmeti sunar. İş yüklerini ödün vermeden geniş bir ölçekte çalıştırmayı sağlar.
  • Entegre konteyner düzenleme özelliği ile performans, esneklik ve kullanılabilirliği en üst seviyeye taşır.
  • Tutarlı operasyon ve var olan en geniş dağıtım seçeneklerini sunarak CapEX, OpEx ve toplam satın alma maliyetlerini düşürür.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir