Veri Yedekleme ve Kurtarma Çözümlerinde Lider 2. Kez Rubrik Oldu!
Veri Yedekleme ve Kurtarma Çözümlerinde Lider 2. Kez Rubrik Oldu!

Veri Yedekleme ve Kurtarma Çözümlerinde Lider 2. Kez Rubrik Oldu!


Gartner tarafından yayınlanan 2021 Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri raporunda art arda ikinci kez lider seçilen Rubrik, 2021 yılında gerçekleştirdiği yatırım ve işbirlikleri ile tablodaki varlığını pekiştirdi.

Gartner 2021 Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri raporu geçtiğimiz günlerde yayınladı. 2020 yılında, ilk kez “Lider Kategorisinde” yer alan Rubrik, 2021 yılında gerçekleştirdiği yatırım ve işbirlikleri ile, “2. Kez Liderlik Kategorisinde” yer alarak tablodaki varlığını pekiştirdi.

Rubrik’in temel yedekleme yazılım platformu olan Bulut Veri Yönetimi (RCDM), Polaris ve Mosaic çözümlerinden oluşmaktadır. SaaS tabanlı Polaris, merkezi görünürlük ve yönetim sağlarken, ramsonware değerlendirmesi ve veri sınıflandırması hizmetlerini sunar. Buna ek olarak, Mosaic de NoSQL ile iş yüklerinin korunmasını sağlar. Rubrik’in gelişmiş çözümleri, dünyada, her kıtada birçok kurumsal firma tarafından tercih edilmektedir. Son 12 ayda, AWS, Microsoft Office 365, Google Cloud Platform’da SAP HANA ve AWS’de VMware Cloud için, yedekleme desteği ekleyen iki ana RCDM sürümü sunuldu. Bu sürümler ayrıca Oracle, SQL Server ve VMware ortamlarının yedekleme ve kurtarma performansını iyileştirmeye odaklandı. Aralık 2020’de Rubrik, bulut tabanlı arşivleme ve kurtarma için ölçeklenebilir NAS veri yönetiminde uzmanlaşmış bir üretici olan Igneous’u bünyesine katmıştı.

Rubrik’in Gartner raporunda, rakiplerinden öne çıkan özelliklerine baktığımızda; merkezi görünürlük & yönetim, operasyonel basitlik & otomasyon ve tüm bulut servis sağlayıcıları ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde veri tabanı desteği sunduğunu görüyoruz.

Gartner raporun tamamına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

“Rubrik çözümleriyle ilgili detaylı bilgi almak ve demo talep etmek için, Türkiye yetkili distribütörü Exclusive Networks ile info.tr@exclusive-networks.com üzerinden ya da Rubrik Bölge Satış Müdürü Mehmet Gönüllü mehmet.gonullu@rubrik.com ile iletişime geçebilirsiniz.”