2022'de Dikkat Etmeniz Gereken 5 Hibrit Bulut Trendi

2022’de Dikkat Etmeniz Gereken 5 Hibrit Bulut Trendi

Bu yazıda, 2022'de göz önünde bulundurmanız gereken en iyi beş hibrit bulut trendini bulabilirsiniz.


Bulut hizmetlerinin hızla benimsenmesi; kurumsal müşterileri, iş açısından hayati önem taşıyan uygulamalarını ve iş yüklerini, şirket içi ve özel veri merkezleri yerine buluta taşımaya yönlendiriyor. Bu noktada hibrit bulut, farklı işlevleri gerçekleştirmek için genel ve özel bulutları kullanan entegre bir bulut hizmeti olduğu için, dinamik doğası ve çok yönlülüğü nedeniyle her geçen gün işletmeler için önemini artırıyor.

Peki işletmeler için her geçen gün daha önemli bir hale gelen hibrit bulutta 2022 trendleri neler olacak? Aşağıda sizin için listeledik:

 1. Ağ Oluşturmada Daha Fazla NVMe

Geçici olmayan bellek ekspres (NVMe), bir PCI Express (PCIe) veri yolu aracılığıyla eklenen depolama ortamına erişmek için açık, mantıksal bir aygıt arabirimi özelliğidir. Yüksek performans sağlamak için katı hal sürücülerinden (SSD’ler), PCI Express (PCIe) eklenti kartlarından, M.2 kartlarından, flash bellekten ve daha fazlasından yararlanır.

2. Bulut platformları giderek daha fazla hibritleşiyor

“Genel buluta geçiş” aşamasının son yıllara göre gerilemesi muhtemel. Bunun nedeni, işletmelerin artık bunun getirdiği avantajlardan yararlanmak için bir uygulamayı her zaman bir genel bulut platformuna taşımasına gerek kalmamasından kaynaklanıyor. Artık aynı veya benzer avantajları kendi veri merkezlerinde daha fazla sağlayabiliyorlar.

3. İş yükü-ortam uyumu büyük bir önceliktir

Yukarıda anlattıklarımızın tümü, uygulama portföyünü vaka bazında daha bütünsel ve düşünceli bir şekilde rasyonelleştirmeye yönelik artan bir eğilime işaret ediyor. Başka bir deyişle, ileri görüşlü işletmeler; maliyet, performans, uyumluluk, beceri kümeleri, sektöre özel ihtiyaçlar vb. gibi kendileri için en önemli olan bir dizi kritere dayalı olarak iş yüklerini en iyi ortamla daha iyi eşleştirebilecek.

4. Güvenlik bulutta yerel düşünür

Hibrit çalışma kültürü bir norm haline geldiği için bulut ve şirket içi altyapı genelinde güvenliğin sağlanması her zamankinden daha önemlidir. Mikro hizmet tabanlı iş yüklerinin sayısı artmaya devam ettikçe ve bulutta yerel teknoloji, modern dijital yetenekler sunmanın yolu olarak kabul edildikçe, bu, güvenlik alanında odaklanacak yeni bir evrim anlamına geliyor.

5. Her işletmenin bir bulut stratejisi ve kurumsal bir bulut mimarisi geliştirmesi gerekir

Günümüzde işletmeler, iş ihtiyaçları değiştikçe ölçeklenebilen bir mimariye ihtiyaç duyuyor, çünkü her işletmenin geleceği buna bağlı. Hibrit bulut, önde gelen BT altyapı modeli haline geliyorsa, bununla ilgili bir bulut mimarisi ve stratejisi geliştirmek, dijital dönüşüm geçiren işletmeler için bir sonraki kritik adım, fakat şaşırtıcı sayıda işletme hala buna sahip değildir.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.