AWS Marketplace ve AWS Data Exchange, Artık Katar’daki Satıcıları ve Veri Sağlayıcılarını da Destekliyor


Amazon Web Services (AWS), Katar merkezli Bağımsız Yazılım Satıcılarının (ISV’ler), veri sağlayıcılarının ve danışman iş ortaklarının artık AWS Marketplace ve AWS Data Exchange’de işlem yapabileceğini duyurdu.

Bu genişleme, AWS’nin küresel müşterilerinin AWS Marketplace ve AWS Data Exchange aracılığıyla doğrudan Katar tabanlı yazılım ve veri sağlayıcılarından satın alabileceği anlamına geliyor.

AWS Marketplace EMEA/APJ Genel Müdürü Marta Whiteaker, “Orta Doğu’da genişlemeye devam etmekten heyecan duyuyoruz ve Katar merkezli teknoloji işletmelerini AWS Marketplace ve AWS Data Exchange’e davet ediyoruz” dedi.

Müşteriler ayrıca AWS Marketplace’teki Consulting Partner Private Offers (CPPO) ile yerel danışman iş ortakları aracılığıyla yazılım satın alabilir ve bu da ISV’lerin AWS Consulting Partners’a toptan satış fiyatı sunmasını sağlayarak müşterilerin maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olur.

AWS Marketplace, ISV’lere ve danışman iş ortaklarına çözümlerini küresel olarak AWS müşterilerine satmaları için yeni bir satış kanalı sunar ve AWS müşterilerinin Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) dahil olmak üzere yazılım çözümlerini bulmasını, satın almasını, dağıtmasını ve yönetmesini kolaylaştırır. 

AWS Data Exchange, bulutta üçüncü taraf verilerini bulmayı, bunlara abone olmayı ve kullanmayı kolaylaştırır.

AWS Data Exchange, veri sağlayıcılar için veri depolama, teslim, faturalandırma ve yetkilendirme için altyapı oluşturma ve sürdürme ihtiyacını ortadan kaldırarak buluta geçiş yapan milyonlarca AWS müşterisine ulaşmayı zahmetsiz hale getirir.

Whiteaker, “Bu lansmanla birlikte Katar merkezli ISV’ler ve AWS Consulting Partners (AWS Danışman İş Ortaklar) da yazılımlarını ve verilerini dünyanın her yerindeki AWS müşterilerine sunarak erişimlerini genişletme olanağından yararlanıyor.”

Küresel bir dijital dönüşüm hizmetleri sağlayıcısı olan Crayon’da Katar, Umman ve Kuveyt Ülke Müdürü olan Mohammad Hammoudi, “Katar’daki AWS Marketplace’ten çözümler sunmak, Crayon ve AWS arasındaki Körfez bölgesinde ve küresel ölçekte stratejik işbirliğinde doğal bir kilometre taşıdır.” dedi.