F5, Yeni SaaS Uygulama Güvenlik Bulutu, Edge Bilgi İşlem Platformunu Başlattı

F5, Yeni SaaS Uygulama Güvenlik Bulutu, Edge Bilgi İşlem Platformunu Başlattı


F5, şirketin güvenlik çözümlerini basitleştirmeyi amaçlayan yeni bir hizmet olarak yazılım (SaaS) platformunu piyasaya sürdü.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde F5, kurumsal dijital dönüşüme yönelik baskı ile eski sistemlere olan mevcut güven arasındaki eşitsizliği gidermek için tasarlanmış yazılım ve bulut hizmetleriyle ilgili hizmetlerini genişletti.

Bir F5 anketine göre, işletmelerin %88’i bugün hem eski hem de modern mimarileri işlettiklerini söylüyor.

Bu sistemlerin yanı sıra Nesnelerin İnterneti (IoT), edge cihazlar, bulut, uzaktan işbirliği araçları ve mobil cihazların tümü, potansiyel saldırı vektörleri olarak değerlendirilirken, BT ekipleri tarafından dikkate alınması gerektiğinde, bu tür karmaşıklığı ve riski yönetmek zor olabilir.

Salı günü, F5 Distributed Cloud Services (Dağıtılmış Bulut Hizmetleri) adı verilen portföy genişletmesinin “güvenlik, çoklu bulut ağı ve edge tabanlı bilgi işlem çözümleri sağlayacağını” söyledi.

F5 Distributed Cloud, F5 tarafından Volterra ve Shape güvenliğinden elde edilen teknolojilerin bir birleşimidir. İşlevsellik, çoklu bulut ağ (MCN) işlevselliğini, bulut yük dengelemeyi, edge bilgi işlem kullanım durumları için bulutta yerel bilgi işlem özelliklerini ve bir Kubernetes Ağ Geçidini içerir.

Hizmet ayrıca bugün başlatılan F5 Distributed Cloud WAAP (Web Uygulaması ve API Koruması) adı verilen yeni bir teklifi de içerecek.

WAAP, F5’in web uygulaması güvenlik duvarını ve korumasını (F5 Advanced WAF), bot azaltmayı (F5 Shape AI), dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) izlemesini ve Volterra’nın makine öğrenimi teknolojilerine dayalı API savunmasını entegre eder. SaaS paketi, ekiplerin her bir çözümü otomatik ve toplu olarak dağıtmasına olanak tanır.

F5’te Security & Distributed Cloud Product Group Genel Müdürü olan Haiyan Song, “Günümüzün uygulamaları ve iş modelleri her zamankinden daha hızlı adapte oluyor ve bu, uygulama güvenliği ve altyapısının çok daha çevik ve etkili olması gerektiği anlamına geliyor” dedi. “Hizmet portföyümüzü hızla dağıtılmış bir bulut hizmetleri platformuna entegre ediyoruz ve sürekli olarak yeni hizmetler geliştiriyoruz, böylece müşterilerimizin devam eden iş dönüşümlerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları hızda ihtiyaç duydukları yeteneklere sahip olabiliyoruz.”


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.