Oracle, Oracle Cloud Lift Hizmetlerini Geliştiriyor

Oracle, Oracle Cloud Lift Hizmetlerini Geliştiriyor


Oracle, müşterilerin data lakehouse ve yapay zeka destekli uygulama ortamlarını tasarlamasını ve Oracle Bulut Altyapısına (OCI) taşımasını kolaylaştıran “Oracle Cloud Lift” hizmetlerini geliştiriyor.

Oracle’a göre, 1.000’den fazla küresel işletme, kritik görev iş yüklerinin OCI’ye geçişini hızlandırmak için Oracle Cloud Lift Hizmetlerini kullanıyor.

Şirket, küresel olarak Ingersoll Rand, Volvo Group, Suramericana SA, National Pharmacies, Accenture, Cognizant, Infosys ve Syntax dahil olmak üzere müşterileri ve ortakların, kurumsal ve iş kolu uygulamalarını, ayrıca karmaşık entegrasyonları, şirket içi ve diğer bulutlardan OCI’ye taşımaya devam ettiğini söylüyor.

Mart 2021’de başlatılan OracleCloud Lift Hizmetleri, işletmelere uçtan uca teknik teslimat için tek bir iletişim noktası sağlar, OCI hizmetlerini benimsemenin önündeki kritik uzmanlık engellerini ortadan kaldırır, değer elde etme süresini hızlandırır ve yenilik için daha hızlı fırsatlar yaratır. Teklifin bir parçası olarak işletmeler, bulut geçişlerini planlama, mimari oluşturma, prototip oluşturma ve yönetme konusunda deneyimli bulut mühendislerinden ek ücret ödemeden uzman rehberliği alır. Sonuç olarak, müşteriler kritik iş yüklerini aylar yerine haftalar, hatta günler içinde taşıyabilirler. Ek olarak Oracle, iş yükleri üretime girene kadar müşterilerle birlikte çalışır ve en iyi uygulamalar konusunda eğitim sağlar, böylece müşteriler ortamlarını bağımsız olarak çalıştırma veya “2. Gün” yönetilen bir hizmet sağlayıcıyla çalışma uzmanlığına sahip olur.

Oracle’da Kuzey Amerika Bulut Çözümleri Mühendisliği, Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Vinay Kumar, “Artan sayıda işletme en önemli kurumsal iş yüklerini buluta taşımaya çalışırken, geçişlerini olabildiğince hızlı ve sorunsuz hale getirmek için uygulamalı yardım istediklerini keşfettiler” dedi. “Oracle Cloud Lift Services ile müşteriler, geçişlerine rehberlik etmek ve kritik iş yüklerini OCI üzerinde başarılı bir şekilde çalıştırmak için Oracle uzmanlarından faydalanabilir. Bu, dünyanın en büyük işletmelerinin birçoğunun en karmaşık geçişlerden bazılarını yönetmesine yardımcı olan teknik ekiple aynıdır.”

Oracle Cloud Lift Hizmetlerine yapılan en son eklemeler, müşterilerin data lakehouse ve yapay zeka destekli uygulama ortamlarını tasarlamasına ve geçirmesine yardımcı olacak yetenekleri içerir. Büyük veri geçişlerini hızlandırmak için, dağıtılmış bilgi işlemde lider olan WANdisco ile yeni bir ortaklık, geniş üretim veri kümelerine sahip işletmelerin WANdisco LiveData Migrator’a erişmesini sağlayacak. WANdisco LiveData Migrator, HDFS verilerini ve Hive meta verilerini verileri çevrimdışına almadan buluta taşıyan tam otomatik bir bulut geçiş çözümüdür. LiveData Migrator, büyük veri kümelerini manuel geçiş yöntemlerinden 38 kata kadar daha hızlı bir şekilde buluta sunarak müşterilerin zaman, para ve kaynaklarından tasarruf sağlar.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir