GlassHouse’dan İkinci Yurt Dışı Açılımı Körfez’e

GlassHouse’dan İkinci Yurt Dışı Açılımı Körfez’e


Türkiye’nin öncü yönetilen bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, Güney Afrika’dan sonra Körfez Ülkelerine de hizmet ihraç etmeye başladı. GlassHouse, pandemi döneminde Katar, Kuveyt, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Umman gibi ülkelerden gelen yoğun taleplere daha hızlı yanıt vermek hedefiyle, Johannesburg’dan sonra Doha’da da ofis açıyor.

İstikrarlı büyümesini sürdüren Türkiye’nin öncü yönetilen bulut servis sağlayıcısı GlassHouse, yurt dışı açılımına hız veriyor. Türkiye’yi BT hizmetlerinde merkez üssü haline getirmek ve pandemiyle birlikte artan talepleri yerinde ve daha hızlı karşılamak amacıyla ikinci kez yurt dışı yatırımı kararı alan GlassHouse, Körfez Bölgesi’nden aldığı yoğun taleple rotasını bölgeye çevirdi. GlassHouse’un ana hedefi ise bilişim teknolojileri (BT) altyapı hizmetleri alanında Türkiye’yi bölgenin merkez üssü olarak konumlandırmak.

“Türkiye’yi BT alanında merkez üssü olarak konumlandırmak istiyoruz”

Gerçekleştirdikleri açılım ile bölgedeki kamu kurumları ve özel sektörün dijital dönüşümüne katkı sağlayacaklarını belirten GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık, “Güney Afrika’daki yatırımımızdan sonra ikinci yurt dışı yatırımımızla da BT alanındaki etkinliğimizi, bilgi birikimimizi ihraç etmeye devam edeceğiz. GlassHouse olarak, Türkiye’nin dijital dönüşüm ve BT teknolojileri alanında küresel pazarlardan daha fazla pay alması için üzerimize düşeni yapıyoruz. Satın alma ve ortaklıklarla ürün portföyümüzü her geçen gün genişleterek Türkiye’yi bilişim teknolojileri alanında önemli bir merkez üssü olarak konumlandırmak istiyoruz” dedi.

“Bölgedeki pazar payımızı artıracağız”

Yatırım planlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Bağrıaçık, “2018’den bu yana yaptığımız yatırımlarla sadece Türkiye’nin değil, bölgenin en geniş BT altyapı servisleri portföyüne sahibiz. Bölgenin en önemli şirketlerine dijitalleşme yolculuklarında uçtan uca BT hizmeti veriyoruz. Afrika’da oluşan talebi karşılamak için 2019 yılında Johannesburg’da ilk uluslararası ofisimizi açmıştık. Buna ilave olarak, Veri Yedekleme & İş Sürekliliği, Siber Kurtarma ve SAP servislerimize Körfez bölgelerinden güçlü bir talep olduğunu görüyoruz. Halihazırda Türkiye üzerinden birçok firmanın bu taleplerine yanıt veriyoruz. Bu taleplere yerinde ve daha hızlı cevap verebilmek için Körfez bölgesinde Katar üzerinden yeni bir yapılanma kararı verdik. Bölgede yeni kurduğumuz şirketimizle pazar payımızı daha da artıracağız.” dedi. 

Körfez bölgesinin başına deneyimli isim 

GlasssHouse Körfez stratejisi kapsamında, bölgenin en büyük 300 şirketine Veri Yedekleme ve İş Sürekliliği Çözümleri, Yönetilen Uçtan Uca BT Hizmetleri ve SAP Altyapı Çözümleri ile hizmet verecek. Katar’ın başkenti Doha’da açılan GlassHouse Körfez ofisinde ise ülke müdürü olarak Hakan Dincel görev alacak.

GlassHouse’un bölgeye açılımı ile ilgili konuşan Hakan Dincel şunları söyledi: “GlassHouse tamamen müşteri odaklı bir hizmet firması. Bu yaklaşımı ile sürekli olarak müşteri sayısını artıran ve hizmet kalitesi sürekli ödüllendirilen bir marka. Sahip olduğumuz yüksek seviyedeki bilgi, tecrübe ve hizmet kalitemizi çevre ülkelerde ve dünyada da kullanmak istiyoruz. Ülkemizde gösterdiğimiz bu başarıyı bölgede de tekrarlamak için emin adımlarla ilerliyoruz.”

ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu olan Hakan Dincel, Bilkent Üniversitesi’nde MBA ve MIB School of Management Italy’de International Business master derecelerine sahip. Kariyerinin son 14 yılında GlassHouse’da bulunan Hakan Dincel en son Genel Sektör Satış Müdürlüğünü görevini yürütmekteydi.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir