Google, 40 Milyon Yeni İnsanı Bulut Becerileriyle Eğitmeyi Hedefliyor
Google, 40 Milyon Yeni İnsanı Bulut Becerileriyle Eğitmeyi Hedefliyor

Google, 40 Milyon Yeni İnsanı Bulut Becerileriyle Eğitmeyi Hedefliyor


Google kısa süre önce, doğrudan Google Cloud tarafından yönetilen ve sunulan çevrimiçi öğrenim, beceri geliştirme ve sertifikalar için bir platform olan Google Cloud Skills Boost‘un piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Cloud Skills Boost’un benzeri görülmemiş bir ölçekte öğrenme ve profesyonel gelişime olanak sağlayacağını söyleyen Google, bu programın tümü dünya çapında talep üzerine sunulan 16 yeni öğrenme yolu dahil olmak üzere 700’den fazla uygulamalı laboratuvara, rol tabanlı kurslara, beceri rozetlerine ve sertifika kaynaklarına erişim sağlamada kullanılabileceğini dile getirdi.

Google Cloud Skills Boost; Getting Started with Google Kubernetes Engine, How Google Does Machine Learning, Preparing for the Professional Cloud Architect Certification Exam vb. Google’ın en çok talep gören eğitimlerini içerecek.

6 Kasım’a kadar Google Cloud Skills Boost’a kaydolan kullanıcılar, ilk ay içeriklerini ücretsiz olarak alacak ve bu da herkesin Google Cloud sertifikası kazanmasını veya yeni bir beceri edinmesini kolaylaştıracak. Ayrıca Coursera’daki tüm Google Cloud eğitimlerine 6 Kasım’a kadar bir ay boyunca ücretsiz olarak erişilebilecek.

Kullanıcılar ayrıca, işverenlere çok talep edilen becerilerdeki yeterliliklerini gösterecek Google Cloud beceri rozetleriyle öğrenme yollarını kişiselleştirebilecek, ilerlemeyi izleyebilecek ve yeni kazandıkları uzmanlıkları doğrulayabilecek. 2021’deki en yüksek ücretli BT sertifikalarından ikisi artık Google Cloud’da mevcut olduğundan, bu beceriler, kariyer açısından önemli gelişmeler yaşamanızı sağlayabilecek.

Google Cloud Skills Boost içeriği İngilizce ve Japonca olarak sunuluyor, fakat yakında daha fazla dil desteği sunulacak. Google, içeriği güncellemeye ve her ay yeni laboratuvarlar ve kurslar yayınlamaya devam edeceğini söylüyor.