Google Cloud, Bazı Depolama ve Veri Hizmetlerinde Fiyatları Artıracak

Google Cloud, Bazı Depolama ve Veri Hizmetlerinde Fiyatları Artıracak


Geçtiğimiz birkaç yıl içinde altyapı ürün portföyüne yapılan önemli yatırımların ardından Google Cloud, bazı ürünlerin fiyatlarını artıracağını duyurdu ve altyapı hizmetleri için bir dizi fiyat artışının 1 Ekim’de yürürlüğe gireceğini bildirdi.

Fiyat artışından Google Cloud bulut depolamayı kullanan müşteriler etkilenirken, Google’ın şu anda ücretsiz olan Network Topology ve Cloud Load Balancing’inden yararlanan müşterileri de artık bir ücret ödeyecek. Bununla birlikte, bu fiyatlandırma değişikliklerinin etkisi, müşterilerin bulut hizmetlerini nasıl kullandığına bağlı olacak. Bu sayede, bazı kullanıcılar daha fazla ödeme yaparken, diğerleri daha az ödeme yapabilecek.

Tabii sadece fiyatlar artmayacak. Google Cloud; bazı depolama, bilgi işlem ve ağ ürünlerinin fiyatlarını değiştirirken aynı zamanda bazı hizmetlerin maliyetlerini de düşürecek.

Google Cloud Infrastructure Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Sachin Gupta yaptığı açıklamada, “Bu değişikliklerden bazıları Google Cloud ürünleri için yeni, daha düşük maliyetli seçenekler ve özellikler sağlayacak, diğer değişiklikler belirli ürünlerde fiyatları artıracak” dedi. “Nihayetinde hedefimiz, müşterilerin bulut hizmetlerimizi nasıl kullandığına ilişkin daha esnek fiyatlandırma modelleri ve seçenekler sunmaktır.”

Gupta, “Altyapı ürünümüzü ve fiyatlandırma yapımızı, müşterilere yeni ürün seçenekleri ve yeteneklerine sahip yeni ve esnek SKU’ların yanı sıra kullandıkları şey için nasıl ödeme yapacakları konusunda daha fazla seçenek sunmak için ayarlayacağız” dedi.

Fiyat değişikliği, genel bulut devinin yeteneklerini ve fiyatlandırmasını müşterilerin çok çeşitli iş yükleriyle uyumlu hale getirmek için daha fazlasını yapabileceğini söylemesinden kaynaklanıyor.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir