Microsoft Teams Yeni Bir Canlı Çeviri Özelliği Daha Ekliyor

Microsoft Teams Yeni Bir Canlı Çeviri Özelliği Daha Ekliyor

Yeni entegrasyon, kullanıcıların dili gerçek zamanlı olarak yorumlamasına ve tercüme etmesine izin vererek dil engellerini ortadan kaldırıyor.


Zoom geçen yıl Almanya merkezli bir canlı çeviri hizmeti olan Kites GmbH’yi satın almıştı. Amaç, Zoom kullanıcıları için çok dilli çeviri özellikleri sağlayarak toplantı üretkenliğini ve verimliliğini geliştirmekti.

Küresel işletmeler için bu, yalnızca İngilizce konuşulan ülkelerde değil, dünyanın dört bir yanındaki ekiplere işbirliği olanağı sundu.

Tıpkı Zoom gibi Microsoft’ta, artık Teams’deki görüntülü toplantılara gerçek zamanlı çeviri işlevi getirdi. Hizmet, bulut tabanlı çeviri teklifleri sunan Interprefy tarafından, Microsoft Teams ile entegre edilmiş olarak sağlanacak.

Eklenti, toplantı düzenleyicilerinin herhangi bir Teams toplantısına bir dil seçici eklemesine ve katılımcıların kendi dillerinde konuşmalarına, dinlemelerine ve etkileşimde bulunmalarına olanak tanıyacak. Tercümanlar dünyanın herhangi bir yerinden çalışabilecek ve tercümeyi gerçek zamanlı olarak sunacak.

Ayrıca Microsoft müşterilerine, istek üzerine toplantılara katılan geniş bir profesyonel tercüman ağına erişim sağlayacak. Bir oturum başladığında, kullanıcılar bir açılır menü aracılığıyla orijinal ses ile tercümanın çevirisi arasında geçiş yapabilecek.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir