Netflix Games Nedir? Netflix Games İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Netflix Games Nedir? Netflix Games İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey


Netflix, Netflix Games adı altında mobil video oyunlara odaklanan kendi oyun hizmetini başlattı. Netflix, mobil oyunlarını ilk önce Android cihazlara sahip üyelerine sundu. Neyseki üstünden çok fazla süre geçmeden, Netflix Games iOS cihazlar için de kullanılabilir hale geldi.

Cihazdan bağımsız oynayabileceğiniz oyunlar, şu anda oldukça kısıtlı ve nispeten basit grafiklere sahip. Fakat Netflix yaptığı açıklamada, çeşitli oyuncu pazarlarına uyacak daha fazla oyun yaratmayı planladıklarını söyledi.

Bay Verdu, “İster sıfırdan başlayabileceğiniz sıradan bir oyun ister en sevdiğiniz hikayelerin derinliklerine inmenizi sağlayan sürükleyici bir deneyim arzuluyor olun, herkes için bir şeyler sunan bir oyun kütüphanesi oluşturmaya başlamak istiyoruz” dedi. Netflix web sitesinde yapılan açıklamada, “Harika bir oyun deneyimi yaratmanın ilk günlerindeyiz ve sizi bu yolculuğa çıkarmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Netflix Games’te Nasıl Oyun Oynanır?

Standart Netflix abonelik paketine ücretsiz olarak dahil olan Netflix Games’te oyun oynamak için Netflix uygulamasını normalde yaptığınız şekilde yüklemeniz yeterlidir.

Eğer Netflix uygulaması mobil cihazında yüklüyse, uygulamayı güncelleyin ve “Oyunlar” sekmesini seçerek oynamak istediğiniz oyunu indirin. İndirme işleminden sonra, çevrimiçi veya çevrimdışı olsanız da, oyunları oynayabilirsiniz.

Netflix Games: Tam Oyun Listesi

1. Stranger Things: 1984

Stranger Things: 1984, hit Netflix serisine dayanan yarı retro piksel tarzında bir aksiyon-macera oyunudur.

2. Stranger Things 3: Oyun

12 oynanabilir Stranger Things karakterinden biri olarak serinin unutulmaz sahnelerini ve bazı orijinal görevleri tamamlamanız için tasarlanan oyun, tek başına veya iki oyunculu olarak oynanabilir.

3. Card Blast

Card Blast, sıradan oyuncular için hazırlanmış Poker’den ilham alan bir oyundur.

4. Teeter Up

Teeter Up’ın tek amacı, farklı senaryolardaki platformları hareket ettirerek bir topu bir deliğe sokmaktır.

5. Shooting Hoops

Shooting Hoops’un tek amacı, üstünde dart tabancası olan bir basket topunu, potadan geçirmek için dartları doğru yöne atmaktır.

Netflix Games İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

1. Netflix oyunlarını nasıl deneyimleyebilirim?

Netflix’i iPhone ve Android cihazınıza indirerek Netflix oyunlarını deneyimleyebilirsiniz.

2. Netflix oyunlarını nerede bulabilirim?

Netflix, 2 Kasım 2021’de oyun hizmetini 190’dan fazla ülkeye genişlettiğini duyurmuştu. Netflix, mobil oyunlarının birçok dilde mevcut olduğunu ve oyunların otomatik olarak Netflix profilinizde ayarlanan tercihe göre varsayılan olacağını söyledi.

3. Netflix’te hangi oyunlarını oynayabilirsiniz?

Android kullanıcıları

  • Stranger Things: 1984
  • Stranger Things 3: The Game
  • Shooting Hoops
  • Teeter (Up)
  • Card Blast

iPhone kullanıcıları

  • Stranger Things: 1984
  • Stranger Things 3: The Game
  • Shooting Hoops
  • Teeter (Up)
  • Card Blast

4. Netflix oyunları nasıl bulunur ve indirilir?

Netflix mobil oyunları, Netflix profilinize giriş yaptığınızda oynayabilirsiniz. Telefonunuzda Netflix mobil uygulamasının en son sürümünü açtığınızda, indirmek için herhangi bir oyunu seçebileceğiniz yeni bir oyun satırı ve oyunlar sekmesi göreceksiniz. Bir başlık seçtikten sonra oyunları yüklemek için Google Play Store’a yönlendirileceksiniz. Giriş yapmak ve oyunu oynamak için Netflix üyeliği gereklidir. Oyunlar indirildikten sonra her zaman oynayabilirsiniz. Oyunları Netflix uygulamasında veya Android cihazınızın ana ekranında oynatmak için dokunmanız yeterlidir.

Netflix uygulamasında oyun bulamıyorsanız, Google Play Store’da da indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Android kullanıcıları

Google Play Store: Android cihazlar için Netflix mobil uygulaması.

iPhone kullanıcıları

Apple App Store: iOS cihazlar için Netflix mobil uygulaması.

iOS cihazlarda Netflix uygulamasında oyunlar için ayrılmış bir satır bulunur, bu satırdan ne indireceğinizi seçebilirsiniz. iPad uygulaması, açılır menüden oyunlar kategorisini de seçmenize izin verir. Ana Netflix uygulaması oyun kitaplığına erişim sağlarken, oyun ayrı bir uygulama olarak başlar.

Uygulama açıldığında, Netflix hesabınızın kimliğini doğrulamanız gerekir, ardından oyunlarınızı canınızın istediği gibi oynayabilirsiniz.

Netflix uygulamasında oyun bulamıyorsanız, App Store’da da oyun arayabilirsiniz.

5. Netflix oyunları ücretli midir?

Netflix oyunlarını oynamak için bir Netflix aboneliğine ihtiyacınız vardır. Şirket oyunlar için ek bir ücret talep etmez. Ayrıca diğer mobil oyun uygulamalarında olduğu gibi uygulama içi satın alma da yoktur.

6. Netflix oyunlarında reklam var mı?

Hayır. Netflix’in kendisi gibi oyunlarda da reklam yoktur.

7. Netflix’teki oyunları çocuklar da oynayabilir mi?

Hayır. İlginç bir şekilde, Netflix oyunları sadece yetişkinler içindir. Netflix oyunların çocuk profillerinde mevcut olmayacağını, çocukların yetişkin profillerine erişmesini önlemek için bir PIN gerekli olacağını duyurdu.

8. Netflix oyunları oynamak için internet gerektiriyor mu?

Mobil oyunların bazıları oynamak için internet bağlantısı gerektirebilir, ancak bazıları çevrimdışı olarak kullanılabilir. (Oyunları indirmek için elbette internete ihtiyacınız var.)


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir