VMware ve Nutanix, HCI (Hyper Converged Infrastructure) Pazar Hakimiyeti İçin Savaşmaya Devam Ediyor

VMware ve Nutanix, HCI (Hyper Converged Infrastructure) Pazar Hakimiyeti İçin Savaşmaya Devam Ediyor


IDC’nin son Quarterly Worldwide Converged Systems Tracker’ına göre, VMware ve Nutanix, hiper bütünleşik altyapı – hyper-converged infrastructure (HCI) toplam pazarın %66,1’ini temsil eden 1 ve 2 numaralı yazılım satıcısı olmaya devam ediyor.

VMware vSAN çalıştıran HCI sistemleri, 2021’in üçüncü çeyreğinde pazara liderlik etti ve pazar payının %41.5’ini oluşturdu (aşağıda isimleri geçecek dört satıcının toplamından daha yüksek). IDC ve VMware’e göre, VMware’in HCI geliri yıldan yıla %17 artarak 982 milyon dolara ulaşırken, 30.000’den fazla müşteri vSAN’ı benimsedi.

VMware’in ardından, Nutanix’in HCI ürünleri yıllık %13.4 artışla 581 milyon dolar gelir elde etti. Aynı dönemde pazar payı da %11,5’ten %24,6’ya yükseldi.

Ek olarak, Huawei, Cisco ve Hewlett Packard Enterprise (HPE), ilk 5 HCI yazılım satıcısı listesinde yer aldı. Ancak, Cisco ve HPE’nin HCI geliri çeyrek boyunca düştü. Cisco, HCI pazarının %4,4’ünü oluşturdu ve geliri yıllık %14 düşüşle 104 milyon dolara geriledi. Bu arada HPE’nin geliri geçen yılın üçüncü çeyreğine göre %7,7 düşüşle 82 milyon dolara geriledi.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.