BMW, Birleşik Veri Yönetimi için HPE Cloud'u Seçti

BMW, Birleşik Veri Yönetimi için HPE Cloud’u Seçti


BMW Group, küresel verilerini bulutta yönetmeye yardımcı olması için Hewlett Packard Enterprise (HPE) ile anlaşıyor.

HPE’nin yaptığı açıklamaya göre BMW Group, küresel konumları ve bulut genelinde veri yönetimini “düzenlemek ve birleştirmek” için HPE’nin GreenLake uçtan buluta platformunu seçti.

Anlaşmanın bir parçası olarak HPE; büyük veri, yedekleme, kurtarma ve uyumlu arşivleme için bulut hizmetleri sunacak ve BMW Group’un tutarlı bir bulut deneyimiyle tek bir platform üzerinden dağıtılmış verileri yönetmesini sağlayacak.

HPE GreenLake, pazara sunma süresini hızlandırmak için dünya genelinde elektrikli test arabalarından toplanan verilerin analizini kolaylaştıracak. Pil sıcaklığı, güç tüketimi veya araç hızı gibi veriler, analitik ve lakehouse platformu HPE Ezmeral aracılığıyla yakalanarak BMW Group’un veri bilimcilerine ve mühendislerine verilere evrensel ve doğrudan erişim sağlayacak.

HPE Ezmeral, analiz ve simülasyon için küresel bir analitik araçları ve veri operasyonları kataloğu sağlar. Ürün, HPE GreenLake platformu aracılığıyla bir hizmet olarak teslim edilir. Sanal masaüstü altyapısıyla birlikte küresel olarak dağıtılan mikro veri merkezlerindeki HPE Apollo ve HPE ProLiant sunucularına dayanır.

BMW Group, HPE GreenLake platformu aracılığıyla, yedekleme ve kurtarma için HPE Store Once ile birlikte Veritas ve Cohesity çözümlerinin yanı sıra uyumlu arşivleme için HPE Primera tabanlı iTernity çözümlerini de küresel olarak kullanacak.

HPE Başkanı ve CEO’su Antonio Neri, “Veriler, otomotiv endüstrisinde rekabet avantajının önemli bir kaynağı haline gelirken, veri yönetiminin karmaşıklığı, merkezileşme ve artan hacim, çeşitlilik ve hız nedeniyle yalnızca artıyor” dedi.

Değerini ortaya çıkarmak için güçlü bir temel oluşturan herhangi bir yerde herhangi bir verinin yönetimi için birleşik bir bulut deneyimi sağlayarak bu zorluğun üstesinden gelmek için BMW Group ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Kaynak: datamation


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir