Dropbox 2021 Dördüncü Çeyrekte 124,6 milyon Dolarlık Net Gelir Bildirdi

Dropbox 2021 Dördüncü Çeyrekte 124,6 milyon Dolarlık Net Gelir Bildirdi


Bulut dosya depolamanın popüler isimlerinden olan Dropbox Inc. bugün, Wall Street’in beklentilerini aşan dördüncü çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Şirket, bir yıl önce aynı dönemde 345,8 milyon dolarlık zarar kaydetmişti, bu çeyrekte 124,6 milyon dolarlık net gelir bildirdi. Dropbox şu an için ise, 2021 mali yılının tamamı için 2,16 milyar dolarlık gelir üzerinden 335,8 milyon dolarlık net gelire sahip.

Dropbox’ın kurucu ortağı ve CEO’su Drew Houston, şirketin güçlü bir yıl geçirdiğini ve ekibinin ürün portföyünü genişletirken temel tekliflerini geliştirmede kaydettiği ilerlemeden özellikle gurur duyduğunu söyledi.

“GAAP dışı faaliyet marjımızı yaklaşık 9 puan iyileştirdik, serbest nakit akışını yıldan yıla %40’ın üzerinde artırdık ve ilk tam yıllık GAAP karlılığımızı sağladık” dedi.

Dropbox, bulut dosya depolama hizmetleri dünyasında ikonik bir isimdir. Dosyaları çevrimiçi kaydetmek, başka bir cihazla senkronize etmek veya başka bir kullanıcıyla paylaşmak için araçlarını nasıl kullanacağını bilmeyen neredeyse hiçbir kurumsal çalışan yoktur. Bu nedenle binlerce şirket, çok sayıda dosya ve belgeyi düzenlemek için Dropbox’ı kullanır.

Halihazırda zaten binlerce şirkete hizmet veren Dropbox, bu yıl içinde tekliflerini iyileştirmeye odaklandığı için kullanıcı sayısını da oldukça artırdı. Örneğin, kullanıcıların dosyalarını işletme içinde nasıl paylaşıldığını izlemeleri için analitik araçlar ekledi. Güvenlik tarafında, hassas belgeler için parola koruması ekleyerek veri sızıntısı riskini azaltmayı amaçladı.

Dropbox’ın geçen yıl boyunca sürekli olarak yeni müşteriler eklemesi, bu güncellemelerin takdir edildiğini gösteriyor. Çeyreği, bir yıl önce 15.48 milyondan 16.79 milyon ödeme yapan kullanıcıyla sonlandıran Dropbox, kullanıcı başına ortalama geliri de bir yıl önceki yıla göre 130.17 dolardan 134.78 dolara yükseltti.

Dropbox, daha fazla müşteri ekleyerek yıllık yinelenen gelirini bir yıl öncesine göre %11,8 artışla 2.261 milyar dolara çıkarmayı başardı.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir