IBM, Hibrit Bulut Stratejisini Güçlendirmek İçin BoxBoat’ı Satın Almayı Planlıyor

IBM, Hibrit Bulut Stratejisini Güçlendirmek İçin BoxBoat’ı Satın Almayı Planlıyor


IBM, hibrit bulut stratejisini güçlendirmek ve Red Hat OpenShift’in benimsenmesini hızlandırmak için Maryland merkezli DevOps danışmanlık ve kurumsal Kubernetes sertifikalı hizmet sağlayıcısı BoxBoat Technologies’i satın almayı planladığını açıkladı. Anlaşmanın mali şartları açıklanmasa da, IBM işlemi bu çeyrek içinde tamamlamayı istediklerini ifade etti. Eğer bu satın alma da gerçekleşirse, IBM, BoxBoat’ı satın almasıyla birlikte son 12 ayda 11 şirket satın almış olacak. 

2016 yılında kurulan BoxBoat, müşterilerin bulut tabanlı bilgi teknolojisi dönüşüm projeleri için yazılım geliştirme süreçlerini modernize etmelerine ve iş yüklerini konteynerleştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Butik danışmanlık ayrıca bulut sağlayıcıları Amazon Web Services, Microsoft ve Google ile de çalışıyor.

IBM Hibrit Bulut Hizmetlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Granger, “Müşterilerimizin geleneksel bir BT ortamında, özel bulutta ve genel bulutlarda çalışmasına olanak tanıyan bir bulut mimarisine ihtiyacı var.” dedi.

“Hiçbir bulut modernizasyon projesi, bir konteynerleştirme stratejisi olmadan başarılı olamaz ve BoxBoat, konteyner hizmetleri inovasyonunun ön saflarında yer alıyor.”